Home / İş Fikirleri / Küçük Sermayeli Karlı İşler
sermaye

Küçük Sermayeli Karlı İşler

Her yatırımcıda yüksek sermayeler yok, ancak girişimciler için bu büyük bir dert değil. Küçük bir miktar sermayeniz olsa dahi bu parayı yükseltebilmek ve kendinize daha yüksek sermayeler oluşturabilmek için birçok iş fikri var.

Karlı İş Fikirleri platformunda yer alan Küçük Sermayeli Karlı İşler adlı makaleden notlar.

DIŞ ÇEKİM FOTOĞRAFÇISI
Fotoğraftan ne anlarım? demeyin. Bu konuda 2 aylık kurslar var. Birçok şehirde bulabileceğiniz fotoğrafçılık kurslarından herhangi birine giderek orta düzeyde bir fotoğrafçı olabiliyorsunuz. Hatta ve hatta bu kurslara para vermenize bile gerek yok. Belediye ve Halk Eğitim’e giderek burada ücretsiz fotoğrafçılık kurslarından birine katılabilirsiniz. Kursu tamamladıktan sonra ortalama fiyatı 2 bin dolar yani 6 bin lira olan profesyonel bir fotoğraf makinesi ihtiyacınız olacak. Dış çekim fotoğrafçısı olmak için bu sermaye dışında paraya ihtiyacınız yok.

Nasıl iş bulacağınıza dair bilgi vermek gerekirse; Şehrinizde yüzlerce fotoğrafçı var. Bu fotoğrafçıların personel istihdamları konusunda sıkıntıları olabilir. Bunlara giderek ek iş alabileceğinizi belirtin. Telefon numaranızı bırakın. Bulabildiğiniz tüm fotoğrafçılara telefon numaranızı bırakmayı ihmal etmeyin. “Onlar zaten bu işi yapıyor bana neden iş versinler ki” diye düşündüğünüzü anlıyoruz ancak olay hiç öyle değil. Örneğin bir müşteri fotoğrafçıdan dış çekim ister, fotoğrafçılar bu müşteriden 800 ila 2 bin lira arası para alır ve bu paranın yüzde 30-40’ını kendilerine alıp diğer miktar için size iş önereceklerdir. Halihazırda bu şekilde çalışan binlerce dış çekim fotoğrafçı var. Çok karlı bir iştir ve paranın yarısını dahi alsanız 3-4 saatte minimum 300-400 lira para kazanırsınız.

Ayrıca dış çekim yaptırdığınız müşterilere de kendi telefon numaranızı bırakmayı ihmal etmeyin. Eğer sizden ve fotoğraflarınızdan memnun kalırlarsa bir daha ki dış çekim işinde mutlaka sizi direkt olarak arayacaklar ve paranın tümünü alma şansınız olacak. Herhangi bir ek maliyet oluşturmadan 1 ayda ortalama iş alarak profesyonel fotoğraf makinesinin sermayesini amorti edebilirsiniz.

PİLAV ARABASI
Son zamanlarda hemen hemen her il ve ilçede sayıları gittikçe artan pilav arabası işine girmek için maksimum 8-9 bin lira sermayeye ihtiyacınız var. Ortalama bir iş yapan pilav arabacısı günlük 200 TL yani aylık 6 bin lira para kazanabiliyor. Pilav arabacısı olacaksanız eğer güzel bir konum ve güzel bir pilav arabasından başka herhangi bir şeye ihtiyacınız yok. Emek gücü sarf edilen bu iş kolunda çok güzel karlar elde eden ŞİRKETLER bile var. Bu şirketler 10-20 araç alıp bunları asgari ücret ile çalıştırıyor ve ay sonu binlerce lira para kazanıyor.

E-TİCARET
E-Ticaret son yılların en popüler ve en kazançlı işleri arasında yer alıyor. Bazı e-ticaret sitelerinin hiç stok yapmadığını ve sadece ürünü satın almak isteyen müşterilerin bilgilerini topladığını belirtelim. Yani temel şartlarda bir e-ticaret sitesini 4-5 bin liraya bile kurabiliyorsunuz. Dilerseniz tek bir ürün satışı gerçekleştirerek az da olsa stok da yapabileceğinizi belirtelim. E-Ticaret yapmak istiyorsanız ucuz ve piyasada zor bulunan ürünleri araştırmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super